JUX MTÜ alustas juriidiliselt tegevust 14.10.2010 - seega tänaseks on organisatsioon tegutsenud üle viie aasta. Peamiselt jätkas JUX MTÜ mittetulundusorganisatsioonina FIE Aimar Jukkum-i teenuseid ja lisas sinna avalikke huvisid - avalikke interneti projektide loomist.


1993 ESIMENE ARVUTI - 3X86

1993 aastal oli Aimar Jukkum ühes Saaremaa talus karjuseks. Pererahvas sai endale vinge arvuti. 3x86. Arvutil oli kõvaketta suuruseks lausa 20 megabaiti, ning operatiivmälu 128 kilobaiti. Peamiselt avanes arvutis Norton Commander ja kõik said põnevaid mänge mängida. Vaene karjus proovis kah arvuti juurde pääseda - kuid lihtne oli teda minema saata "Ah sina lollike ei oska midagi, lõhud veel ära!"
Pereisa käis aga arvutikursustel ja jättis ükspäev lauale oma arvutiõpiku - mille karjus siis läbi luges ja pähe õppis. Üks õhtu jälle kui pererahvas kakles mingi mängu üle - juhendas karjus neid "toksige parem sinna WIN - siis saate ka muid asju arvutis näha!" Oh sa ime, lõpuks keegi vastavalt õpetusele toksiski WIN ja arvutile tuli ette hoopis teistsugune pilt. Arvuti võttis endale ette Windows 3.1-he. Siis oli Aimar tehtud mees, ta pidi hakkama näitama, mis seal põnevat on. Ühed said selgeks Painti, teised leidsid põneva asja Wordi - pereema huvitas aga see tabelitega programm - Excel.

Kontakt

JUX MTÜ
+372 53 933 339
eesti@jux.ee