JUX

Print Friendly, PDF & Email

windows10 install

LOENG 0 - WINDOWS 10 USB

Käesolevas loengus, saate teada kuidas te saate oma mälupulga ette valmistada WINDWS 10 installeerimiseks (eesti keeles)

LOENG 1 - WINDOWS 10 INSTALLEERIMINE (1. osa)

Loengus 1 saate teada, kuidas te saate ise oma arvuti kõvaketta ette valmistada ja teha esmased toimingud, Windows 10 installeerimiseks. Loegu lõpuks on teil kõvakettale paigutatud Windows - mis teisel lugemisel alustab installeerimist.

LOENG 2 - WINDOWS 10 INSTALLEERIMINE (2. osa)

Peale teist startimist tuleb arvuti käima lasta juba arvuti kõvakettalt - kuid samas peab jääma WINDOWS 10 USB arvutisse. Loengu käigus on lähtutud soovitusest luua esmalt enda arvutisse internetivaba kasutajakonto, mis hoiab arvuti startimist kiirena ja kus ei ole arvutile koheselt internetiühendust vaja. Näiteks Microsoft soovitab kohe luua interaktiivse konto - et saada sind endale siduvaks kliendiks. Loengu lõpuks on sinu arvutisse paigutatud operatsioonisüsteem WINDOWS 10.

LOENG 3 - WINDOWS 10 TÖÖLAUD (3.osa)

Loengu kägus suunatakse kasutaja oma töölaud sisse seadma nii - nagu talle personalselt mugav on. Et laual ei oleks programme, mänge ja asju - mida te kunagi ei vaja ja mis riivavad silma!

 

LOENG 0 - WINDOWS 10 USB MÄLUPULGA LOOMINE

Ma ei taha paha olla. Kuid üldjuhul, kui te arvuti poest ostate. Siis on arvuti häälestatud nii öelda masstootena. Sinna on sisse peidetud sageli igasugused arvutit arvutitootjat reklaamivad programmid - mida sa tegelikult üldse ei vaja. Paljudel arvutitel on isegi kõvaketas nii öelda pooleks jagatud, mõttega, et ühes osas oleks Windows ja teises osas sinule vajalik ruum. See mõtteviis tuli vanast ajast - kui oli 32-bitised arvutid ja siis lihtsalt füüsiliselt ei tohitinud olla suure kettaga sest arvuti ei osanud neid lugeda ja need tehti virtuaalselt kaheks - mõnel isegi kolmeks osaks.

Mõningates arvutipoodides on isegi KASUTAJA ära installitud nimega KASUTAJA. Ning hiljem on seda samast seadistust kloonitud 1:1-le kõigisse arvutitesse.

Minu soovitus on tegelikult lihtne. Kui te arvuti poest ostate. Tehke endale USB INSTALL MÄLUPULK - koos Windowsiga ning laske kogu arvuti kohe esimesel päeval tühjaks ja tehke puhas install - selliselt nagu teile sobilik.

Kuidas WINDOWS 10-t installida, seda saate vaadata WINDOWS 10 INSTALL (1) ja WINDOWS 10 INSTALL (2) artiklitest.

Selles artiklis ma jutustan teile - kuidas te saate ettevalmistused teha WINDOWS-i installimiseks.

Kõige parem viis on seda teha just selles arvutis - mida te soovite installeerima hakata, sest siis otsitakse teie arvutile sobivad driverid install kettale ja ühendatakse ära teie KEY ehk võtmega.

w001

Esmalt minge poodi ja ostke endale korralik vähemalt 8 GB USB mälupulk - võib olla ka kuni 16GB (suuremat esialgu ei soovita). Suurem võib olla sellepärast, siis saate sinna samale pulgale sokutada ka täiendavad programmid, driverid - mida teil tulevikus operatiivselt vaja on!

 

WINDOWS 10 ISO PILDI OTSIMINE

u001

Nüüd ajage käima internet ja toksige google otsingusse märksõnad WINDOWS 10 ISO USB

u001b

Valige kõige seaduslikum sait - mis võiks siis olla näiteks eesti keelne. Kui teete otsingut Eestis siis reeglina google selle ka esimesena välja pakub. Peamine tunnus on see, et koduleht asub www.microsoft.com saidil. Järgmine tunnus oleks see et vaheliides peaks olema et-ee (eesti keel), edasi on software-download.

Kui vaheliidest ei ole, on lihtsalt software.download (nagu pildil teine viide), siis te olete kah väga õigel saidil aga see on inglise keeles. Tihti muidugi tuntakse ära et sa oled Eestis, siis muudetakse see eesti keelseks.

Kui aga valite kolmanda variandi kus on ees alamserver docs.microsoft.com - siis te saate lihtalt inglise keelse juhendi.  Aga see pole sageli kõige täpsem!

u003

Kodulehel soovitavalt valige teine sõna LAADIGE TÖÖRIIST KOHE ALLA. Siis laetakse teile tööriist arvutisse! Kui te ei soovi oma arvutit nullist ringi installida. Kuid te arvate et teie arvuti võibolla ei ole just kõige kaasaegsemate värskendustega - siis aeg ajalt võiks üle vaadata ja klikkida sõna VÄRSKENDA KOHE. Sageli ei anna Microsoft suuremaid üleminekuid kohe välja teie igapäevastesse turvauuendustesse ja suuremaid üleminekuid peabki käsitsi kontrollima eraldi jubinaga (tööriistaga).

u004

Teile ilmub MediaCreatonTools.exe fail. Kui mälupulk on juba arvutisse valmis pandud - soovitavalt kontrollige üle et teil samal ajal mõnda muud mälupulka arvutis ei ole ega SD kaarti, pärast ajate veel kogemata sassi  - on siis seda jama vaja!

u004b

Kui aga MediaCreatonTools kogemata ära kadus, siis minge oma Downloads (inglise keelse arvuti puhul) või eesti keelse arvuti puhul otsige ülesse enda nimeline kaust või See arvuti, allalaaditud failid ja ajage see fail käima.

u004c

Kui sa ei ole selle arvuti peremees kasutaja - ehk esmase konto omanik aga siiski administraator, siis soovitavalt kõik olulised installimisega seonduvad prorgammid käima ajada hoopis hiire parem klõps ja valida Käivita administratorina. Mõnikord poest ostetud arvutitel on vaikimisi pandud mingisugused totakad õiguste piirangud, kus sa saad küll kõike asju ise installida - aga ikkagi piiratult!

u10

Järgmised liigutused on väga otsustavad. Kui sa soovid, et sinu pulgale pannakse asjad eesti keeles, s.h. bootimine, siis võta kõigepealt ära linnuke Kasutage selle arvuti jaoks soovitavaid suvandeid, et saaksid neid ise vabalt valida. Arvesta asjaoluga - et hiljem sa seda keelt enam muuta ei saa! Kui oled valinud eesti keeles, siis tulevikus kõik arvutid saavad olemagi eesti keeles. Tõsi, minul on mälupulkasid kolm. Teise mälu pulgal on sama asi inglise keeles ja kolmandal mälupulgal vene keeles.

Tõsi, hiljem saab arvutis sätestustes keelt muuta - aga see on "keele lisamine" nii öelda vägisi ja iga kord kui soovid arvutisse uue konto, kasutaja luua või arvuti tahab midagi installida - siis valitakse ikka see keel, millega arvuti installiti. Minu valik oli EESTI

Väljaanne - teil on seal palju valikuid. Valige lihtsalt Windwos 10, siis saate kõik variandid, mida võiks vaja olla, sest muidu te teete oma mälupulga liiga kitsavalikuliseks.

u005

Kui valite WINDOWS 10, saate seda kasutada universaalselt nende litsentsidega, mis teie arvuti enne oli Windows 7 Starter (siis pannakse vaikimisi Windows 10 Home), Windows 7 Proffesional (siis pannakse vaikimis WIndows 10 Pro). Kui teil oli Windows 7 Ultimate - vat seda ma ei teagi, mis valik siis tekib, ilmselt PRO. Sama on Windows 8 litsentside puhul. Kui teil on Windows 8/8.1, 8.1 with Bing - siis saate Windows 10 Home. Kui on enne olnud sõna PRO või PRO with Media Center - siis saate PRO.

Ühesõnaga Windows 10 universaal mälupulk sobib kõigile nimetatud vanematele Windows 7 ja WIndows 8 litsentsidele - aga vastuse saate alati Windwos 10 (home või pro)

u11

Järgmisena tuleb teil valida kas USB mäluseade või ISO fail. Viimast on siis vaja, kui te soovite oma taastusketta teha tulevikus näiteks DVD plaadile. Kuid kui valite USB mäluseade, peab olema teil ootel mälupulk. Veenduge et mälupulgal ei ole mitte midagi vajalikku, see võiks olla eeldavasti tühi - sest see mälupulk formaaditakse automaaselt NTFS BOOT formaati, mis annab mälupulgale arvuti startimise õiguse. Sinna saab hijem asju juurde lisada - kuid ta jääb töötama ikkagi peamiselt START mälupulgana, ehk soovib kangesti hakata Windwosi installima. Soovitavalt ärge seda mälupulka muudeks otstarveteks tulevikus enam kasutage.

Kui te siiski unustasite sinna mälupulgale mõne tähtsa dokumendi, võtsite sahtlist ja ei kontrollinud - siis pärast installimist "unustage" ära - te ei saa enam sealt midagi tagasi, sest kogu mälupulga sisu hävitatakse, partitsioneeritakse ja formaaditakse ringi ning seal hakkab olema Windows 10 install.

u12

Viimaks öeldakse teile et teil on Irdketas näiteks F: - sõltub mitu ketasseadet sul arvutis oli. Kui olid lohakas ja jätsid arvutisse ka mõne teise mälupulga - siis on praegu veel viimane aeg see teine eemaldada. Viimane aeg on ka veenuda, et mälupulk, millele Windowsi soovid installida - on tühi või seal on asju, mis võivad vabalt kaduma minna. Sest taastada neid enam ei saa.

Kliki EDASI. Nüüd hakkab arvuti internetist kogu Windowsi alla laadima, see võtab palju aega. Seal tuleb küll kiri, et sa võid oma arvutiga vabalt edasi toimetada, kuid soovitavalt ära tee midagi. Jälgi et su arvuti ka magama ei lähe ja et internett töötaks ilusasti. Peale seda kui arvuti on installfaili alla tõmmanud, formaadib ta sinu mälupulga ja teeb kõik ise valmis.

Sõltuvalt arvuti ja interneti kiiusest võib see aega võtta 1-3 tundi!

Edasi vaata WINDOWS 10 INSTALLIMINE (1)

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid

MÄRKSÕNAD