JUX

Print Friendly, PDF & Email

JUX MTÜ hääslestas oma serverid ringi, et alates 01.07.2020 ei saa enam e-maile alla tõmmata IMAP või POP3 teenusega läbimata turvatesti.

Uue teense installeerimiseks "sikutajasse" ehk siis mobiiltelefoni, tahvelarvutisse või outlooki - tuleb teil kasutada turvatasest SSL või TTS või SSL/TTS.

Kõike e-maile saab lugeda otse serverist webmail.[serverinimi].[ee või eu]

Antud hetkel juhises on serverinimeks jux.ee

Seega oma e-maile saan lugeda kodulehelt https://webmail.jux.ee

Kui telefon mingil põhjusel e-maile teile alla ei lae - siis alati kontrollige enne "karjumist" otse serveri töötamist!

 

E-MAILI SÄTTED

Kõikide JUX MTÜ serverite JUXNET ja ka RADICENTER kliendid kasutavad samu lahendusi.

M018

Siiani sai e-maile vastu võtta ja saata ka ilma SSL sätetega, nüüd aga ainult SSL või TSL sätetega. Paljudel klientidel on aga see vanem lahendus paigaldatud ja seepärast vaadake kõik oma sätted ise üle!

KONTO MUUTMINE VÕI LISAMINE

Otsige üles oma olemasolevad kontod, või kui teil on uus meilikonto - siis lisage!

M001

LISA KONTO

See peab olema kuskil e-maili sätete all. Mina kasutan siin SONY telefoni, kuid teistel telefonidel võib see liikumine olla veidi erinev aga tulemus sama!

Kõigepealt sisestage oma uue e-maili AADRESS - täies ulatuses

M002

Edasi küsitakse teie e-maili parooli ja sisestage see - kui sisestamine võib olla raske, siis võite ka linnukese panna Kuva parool.

M004

Peale parooli sisestamist tuleb üle minna SEADISTA KÄSITSI reziimile, kus saad ise kõik sätted täpselt üle kontrollida, et midagi valesti ei läheks!

Konto tüüp tuleks valida tänapäeval IMAP - see teeb serveri ja teie seadme vahel "sünkroniseerimise", mis annab võimaluse ka teiste seadmetega samu meile lugeda. POP tõmbab meilid seadmesse ja serverist üldjuhul kustutatakse.

M005

 

Järgmisena tuleb teil ära häälestada SISSETULEV post (sissetulek on need sätted, mis toovad e-mailid kohale) hiljem tuleb eraldi seadistada ka VÄLJAMINEV mis annab võimaluse sul kirju ära saata!

M006

kasutaja nimi on e-maili aadress täies pikkuses - kui teile pannakse sinna lihtsalt aimar - siis kindlasti muutke seda ja pange täies pikkuses See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Parool [teie oma] - meie serveris peab see olema vähemalt 1 suur täht, 1 väike täht ja 1 number - ning kogu pikkus 8 märki. Uuemad paroolid nõuavad ka juba punkti või koma või mõne kirjavahe märgi kasutamist paroolis!

IMAP SERVER

vaikimis võib olla pakutud välja imap.jux.ee - see sõna IMAP peab vahetama MAIL - ehk õige on mail.jux.ee

Port 993 sissetuleval ja 465 väljamineval mailil. Praegu kasutate sissetulevat ehk kindlasti peab olema 993

TURVALISUSE TÜÜP - nüüd ongi see koht, mis oluliselt muutub, vanasti võis panna PUUDUB - nüüd peab valima kas SSL või TLS või SSL/TLS.

Osadel telefonidel on need üks haaval - osadel aga koos, kui koos - seda uhkem.

M007

Pärast seadistamist peaks olema teie pilt selline kasutaja nimi [meiliaadress], IMAP-server mail.[teie serveri nimi] Port 993 Turvalisuse tüüp SSL/TLS

Järgmine sätestus on VÄLJAMINEV E-POST

M009

Kontrolli üle et serveri nimi ei oleks imap.jux.ee vaid peab olema mail (imap asemel mail)

Vaikimisi pakutakse PORT 587 - kuid nüüd peab see olema 465 (muuda!)

Turvalisuse tüüp - vaikimis on pole, kuid muuda SSL või TLS või SSL/TLS

Siin on oluline et oleks linnuke tehtud "sisselogimine nõutav", samuti kasutajanimi on sama mis sissetuleval ehk täis e-maili aadress ja PORT see tuleb kindlasti muuta vaikimis võib olla 587 aga kindlasti peab olema 465

Enne kui lõpetad - peaks pilt olema selline!

M020

 

Print Friendly, PDF & Email