JUX

Print Friendly, PDF & Email

1993

JuxCOM kaubamärgi alguseks loetakse aastat 1993, kui üks koolipoiss Aimar Jukkum kohtus oma esimese arvutiga.

1993 ESIMENE ARVUTI - 3X86

1993 aastal oli Aimar Jukkum ühes Saaremaa talus karjuseks. Pererahvas sai endale vinge arvuti. 3x86. Arvutil oli kõvaketta suuruseks lausa 20 megabaiti, ning operatiivmälu 128 kilobaiti. Peamiselt avanes arvutis Norton Commander ja kõik said põnevaid mänge mängida. Vaene karjus proovis kah arvuti juurde pääseda - kuid lihtne oli teda minema saata "Ah sina lollike ei oska midagi, lõhud veel ära!"

Pereisa see oli tähtsal ametil ja läis Kuressaares arvutikursustel. Kas nendest kursustest talle midagi meelde jäi - seda ma ei tea, kuna ma teda arvuti juures mitte kunagi ei näinud. Ükspäev nägin aga tema arvutikursuse materjale - arvutiõpikut kapipeal vedelemas ja võtsin selle karja kaasa - ning lugesin mitu korda läbi ja õppisin selle põhimõtteliselt pähe.

Üks õhtu kui perekond toksis jälle arvutis midagi valesti ja mäng DOOM ei avanenud, ütles vaikselt üks karjapoiss nende selja taga, et toksige parem WIN - siis mängimise asemel hoopis joonistada ja veel palju asju näha, mida DOS-is ei näinudki. (Mis siis et Windows 3.1.) ise rakendus samuti DOS keskkonnas.

Lõpuks keegi toksiski WIN ette ja see oli Aimari pääsetee, nüüd oli ta tehtud ja tark mees, ta koha arvutikõrvale ja õiguse näidata ka teistele mis seal arvutis veel põnevat on. Ühed hakkasid paintis joonistama, pereema leidis MS Wordi kus sai teha igasuguseid kirjakesi. Aimarit ennat huvitas aga see tabelitega programm mille nimi oli - Excel.

Norton commander

NORTON COMMANDER

wind31

WINDOWS 3.1.

juxcom200

Print Friendly, PDF & Email