JUX

Print Friendly, PDF & Email

JuxFOTO kaubamärgi alguseks loetakse aastat 1994, kui üks koolipoiss Saaremaal Aimar Jukkum ostis endale oma esimese fotoaparaadi - Smena 8M.

Ükspäev viis Aimari geograafia õpetaja poisid mere äärde, tal oli kaasas hiigelsuur fotoaparaat, millega said poisid mereääres luikesid vaadata. Ega täpselt ei teagi milline fotoaparaat see oli, ilmselt Zenit,a ga tal oli ees tohutu võimal teleobjektiiv, seega kui katikust läbi vaatasime, siis oli mitmesaja meetri kaugune asi justkui meetri kaugusel.

Vanasti toimus pildistamine filmirullidele, iga pilt - mis päästikust tuli pidi väga hästi läbi mõeldud olema, kas kõik on nii nagu peab ja õige, sest pilte enam kustutada ei saanud ja iga klõps maksis raha. Võibolla selline kool on mõnunud ka Aimarile tänapäeval hästi, mis siis et pilte saab kustutada - kuid iga klõps peaks olema ideaalne ja "kõnetav"

Smena ostetud - hakkas Aimar tähtsalt nii poisse kui tüdrukuid ilusatesse kohtadesse viima - kus nad said endast pilte lasta teha. Oli noormehi, kes ei kinkinud oma südame tüdrukule enam kommi ega lilli - vaid Aimari tehtud pildi iseendast.

Samas äril oli jumet, sest oli ka olukordi, kus mõni tüdruk lasi endast teha ilusaid pilte ja noormehed olid kärmed need ära ostma.

Tänapäeval on teada et Rootsis on kaks Eesti tüdrukut - kes on just tänu oma koolipõlve albumitele ja saadud pildistamise kogemusele, julgusele on väga rikkad ja head modellid.

smena8m

Kahjuks ühel nädalavahetusel juhtus suur õnnetus, fotograaf läks pooleli olevale Päästeameti maja müüridele pildistama, ning fotoaparaat kukkus käest maha ... kildudeks.

Edasi kulus hulk aastaid enne kui 2006 aastal sai soetatud esimene digitaalne fotoaparaat Pentax IST DL

pentax

juxfoto200

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid

MÄRKSÕNAD