JUX

Print Friendly, PDF & Email

serveripark

JuxNET serveripark on jagatud ära mitme erineva serveri vahele, ning osad serverid paiknevad füüsiliselt Soomes ja Hollandis.

Eestis kasutab JUX MTÜ majutamiseks serverihotelli teenust, kus meil on oma serverikapp Radicenter serverimajas. Kokku teenindavad meie kliente Eestis 5 serverit ja Soomes 2 eraldiseisvat privaatserverit - kummagis serveris ainult üks klient.

Kõik serverid on dubleeritud sünkroonserveritega. Näiteks kui Eesti server peab mingi ohu tõttu uksed sulgema, võtab automaatselt tema koha üle Soome server, ning Hollandi server annab Eesti serverile kõik vajaliku informatsiooni - mis vaja.

Aga kui ikkagi on olukord nii uskumatu et enne kui Eesti server jõuab ärgata (tavaliselt kulub selleks 15 minutit kuni 1 tund) ja ka Soome serveriga juhtub midagi - võtab klientidele koha sisse kohe Hollandi server.

Teatud reeglite järgi toimub täiesti eraldi serverimajas asuvasse serverisse varundamine. See on klienditi ja platvormiti erinev. Privaatserveid teevad varunduse iga 6 tunni tagant, hotelli serverid kord päevas.

Teatud kodulehtedele teeb suvaliselt ka täieliku varundamise meie Super Administrator oma sülearvutisse.

Loomulikult on serveritele paigutatud ka kliendi lähenemise eelistus - näiteks kui kodulehele saabub vaataja Soomest, siis üldjuhul suunatakse ta ka koheselt oma riigi serverisse, kui aga Saksamaalt - siis on Holland kõige esimene valik.

Serveripargil on täiendavalt veel mitmeid "turva" omadusi - kuid need ei kuulu avalikustamisele!

mbl juxnet

 

Print Friendly, PDF & Email