JUX

Print Friendly, PDF & Email

TÖÖGRAAFIK ON RAAMATUPIDAMISLIK DOKUMENT, MIDA SELLE SAAJA EI TOHIKS MUUTA!

Saates oma töötajatele näiteks töögraafikut e-maili vahendusel on "teretulnud nähtus". Kuid esmalt tuleb jälgida seda, et saatmisel ei rikutaks "salastamise" kohustust ja ei avalikustaks ühele töötajale teise töötaja e-maili (vaata salastatud e-maili juhendit)

Kui töötajad töötavad meeskonnana ning neil on „ametist“ tulenevalt vajalik näha oma kolleegide tööaegasid, siis on töötajate nimede eksponeerimine töögraafikus „lubatud“ (aga ka ainult nimed) ja tööajad. Sellise eksponeerimise kohta ei pea küsima täiendavat nõusolekut, sest nõusolek kaasneb automaatselt töölepinguga!

Probleem on tihti aga selles et paljud tööandjad valmistavad töögraafikud ette mõnes tarkvaras näiteks Microsoft Excelis, mõni isegi Wordis ja saadab selle faili – sellise faili saatmine mis on „kergesti muudetav“, ei ole lubatud! Tööandja peab oma faili kas lukustama või muutma digitaalseks muutumatuks dokumendiks näiteks PDF failiks. (Selline vorming on kõikides arvutisüsteemides vabalt loetav) seega on tööandja täitnud kohustuse, edastada "töötajale" fail üldtuntud vormingus, milleks kahjuks exceli, wordi või mõne muu tasulise tarkvara laiend ei ole!

Parim viis on selleks salvestada oma dokument ära EXCEL (*.xlsx) failiks

Ning enne saatmist ümber salvestada PDF failiks.

Ava sakk nimega FAIL

011 excelpdf

Valige SALVESTA NIMEGA

012 excelpdf

Võta lahti salvestustüüp:

013 excelpdf

Võta lahti salvestustüüp list ja vali sealt PDF (*.pdf)

014 excelpdf

Ja loomulikult peale toimingut SALVESTA.

Siis satub sinu salvestuskohta kaks faili üks on Exceli vormingus, teine juba PDF - viimane saada oma töötajatele SALAKOOPIAGA laiali.

015 excelpdf

Andmekaitse ametnikule ehk DPO-le on sageli vastu väidetud! Aga nad saavad selle PDF faili ju Excelisse tagasi panna ja ikka muuta!

Ka kergemal "häkkimise viisil" kus töötaja muudab ise oma dokumendis olevaid andmeid, on "kuritegu" mille eest vastutab juba "häkkija". Tööandja vastutab selle eest, et tema on väljastanud digitaalselt lukustatud "dokumendi".

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid

MÄRKSÕNAD