JUX

Print Friendly, PDF & Email

net ope office 001b

ARVUTITEHNIKUNA on mul sageli ette tulnud probleem, kus küsin kasutajalt. Kas te soovite arvutisse MICROSOFT OFFICET?

Kasutaja vastab, et - ma ei soovi mingit Officet, mul pole sellega mitte midagi teha. Tahan Microsoft Wordi, MIcrosoft Excelit, Microsoft Outlooki ja kui võimalik siis ka Microsoft Powerpointi.

Tegelikult on asjad nii - et MICROSOFT OFFICE ise ei olegi tarkvara, vaid ühise nimetaja alla koondanud erinevad programmid, milleks siis ongi Word, Excel jne.

Käesolevast aastast on aga MICROSOFT asja veel segasemaks teinud. Ta on ära kaotanud sõna OFFICE, et inimestes veel suuremat segadust tekitada ja samas on olemas ka MIcrosoft Office - kus on täpselt samad programmid mis MICROSOFT 365-s.

MICROSOFT 365

Kohe selgitame. Küsimus on selles, et sisuliselt samu programme müüakse erineva lahendusega - sellest tulenevalt on ka programmide nimedes erinevus.

MICROSOFT 365 endise nimega OFFICE 365.

Microsoft 365 on internetipõhine kontori tarkvara, mida saab INTERAKTIIVSELT siduda arvutisse tõmmatava tarkvaraga. Sõltub millise paketi te just täpselt valite. Ka neid on palju. On olemas võimalus tarkvara kasutada ainult internetipõhiselt, ilma et te üldse arvutisse midagi saate laadida, siis on võimalus kus te laete kuni 5 PC arvutisse või kuni 3PC arvutisse tarkvara alla. Kõige olulisem on see, et raha tuleb maksta KASUTAJA KONTO eest. Kui peres on üks arvuti, üks tarkvara - aga kaks kasutajat, siis mõlemad peavad tegema eraldi tasumise. Tõsi, on ka eraisikutele võimalus, kus tasutakse kohe 5 kasutaja eest.

MICROSOFT OFFICE 2019

See on vana hea klassikaline tarkvara, mille saab arvutikasutaja endale välja osta, arvutisse installida ja kasutada - nii nagu vansati ikka kasutati. Müüakse 

 

Arvutitehnikuna on mul sageli ette tulnud probleem, kus küsin arvutikasutajalt. Kas te soovite arvutisse MICROSOFT OFFICE-t?
Vastuseks tuleb reeglina - ei milleks Office. Me ei oska selle MICROSOFT OFFICEGA mitte midagi teha. Me soovime arvutisse WORLDI, EXCELIT, OUTLOOKI ja kui võimalik siis ka POWERPOINTI.

Seda selgitada, et selleks et nimetatuid programme saada, on tarkvara tootja MICROSOFT pannud kokku OFFICE paketi. MICROSOFT OFFICE ei ole ise tarkvara - vaid tarkvarade kogumik, mis sisaldab erinevaid tarkvarasid.

MICROSOFT 365 (meile tuntud MICROSOFT OFFICE 365)

MICROSOFT OFFICE 365 - on internetiliidesega, mida saab kasutada ONLINE, ehk internetis ja ka arvutis. OFFICE 365 on ülesse ehitatud kasutajate põhiselt, kus kasutaja ostab endale kuuks või aastaks litsentsi ja selle aja sees saab ta programmi kasutada. Seda programmi ei saa klient endale päriseks, vaid ka arvutisse olev tarkvara kontrollib igakuiselt kasutusõigust ehk litsentsi.

MICROSOFT OFFICE 2019

MICROSOFT OFFICE 2019 on ilma ONLINE võimaluseta. Füüsiliselt näevad rakendused WORD, EXCEL, OUTLOOK täpselt samasugused välja kui MICROSOFT OFFICE 365 allalaetavad tarkvarad - lihtsalt nimi on teine.
MICROSOFT OFFICE 2019 saab arvutikasutaja endale välja osta. Seda saab siis osta MICROSOFT OFFICE 2019 KODU JA KOOL - hinnaga: 149 EUR. Umbes poole kallim on variant MICROSOFT OFFICE 2019 KODU JA ÄRI - hinnaga 299 EUR.

Suurim erinevus on paralleel töötamises, et MICROSOFT 365 allatõmmatud variant lubab samal ajal kasutada ka teistes arvutites faili, nii nagu ONLINE keskkonnas. Siis OFFICE 2019 rakendused, mis on füüsiliselt täpselt samasugused, ühte faili paralleelselt kasutada ei luba! 

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid

MÄRKSÕNAD