JUX

Print Friendly, PDF & Email

TÖÖGRAAFIK ON RAAMATUPIDAMISLIK DOKUMENT, MIDA SELLE SAAJA EI TOHIKS MUUTA!

Saates oma töötajatele näiteks töögraafikut e-maili vahendusel on "teretulnud nähtus". Kuid esmalt tuleb jälgida seda, et saatmisel ei rikutaks "salastamise" kohustust ja ei avalikustaks ühele töötajale teise töötaja e-maili (vaata salastatud e-maili juhendit)

Kui töötajad töötavad meeskonnana ning neil on „ametist“ tulenevalt vajalik näha oma kolleegide tööaegasid, siis on töötajate nimede eksponeerimine töögraafikus „lubatud“ (aga ka ainult nimed) ja tööajad. Sellise eksponeerimise kohta ei pea küsima täiendavat nõusolekut, sest nõusolek kaasneb automaatselt töölepinguga!

Probleem on tihti aga selles et paljud tööandjad valmistavad töögraafikud ette mõnes tarkvaras näiteks Microsoft Excelis, mõni isegi Wordis ja saadab selle faili – sellise faili saatmine mis on „kergesti muudetav“, ei ole lubatud! Tööandja peab oma faili kas lukustama või muutma digitaalseks muutumatuks dokumendiks näiteks PDF failiks. (Selline vorming on kõikides arvutisüsteemides vabalt loetav) seega on tööandja täitnud kohustuse, edastada "töötajale" fail üldtuntud vormingus, milleks kahjuks exceli, wordi või mõne muu tasulise tarkvara laiend ei ole!

Parim viis on selleks salvestada oma dokument ära EXCEL (*.xlsx) failiks

Ning enne saatmist ümber salvestada PDF failiks.

Ava sakk nimega FAIL

011 excelpdf

Valige SALVESTA NIMEGA

012 excelpdf

Võta lahti salvestustüüp:

013 excelpdf

Võta lahti salvestustüüp list ja vali sealt PDF (*.pdf)

014 excelpdf

Ja loomulikult peale toimingut SALVESTA.

Siis satub sinu salvestuskohta kaks faili üks on Exceli vormingus, teine juba PDF - viimane saada oma töötajatele SALAKOOPIAGA laiali.

015 excelpdf

Andmekaitse ametnikule ehk DPO-le on sageli vastu väidetud! Aga nad saavad selle PDF faili ju Excelisse tagasi panna ja ikka muuta!

Ka kergemal "häkkimise viisil" kus töötaja muudab ise oma dokumendis olevaid andmeid, on "kuritegu" mille eest vastutab juba "häkkija". Tööandja vastutab selle eest, et tema on väljastanud digitaalselt lukustatud "dokumendi".

Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email

Kui tööandja soovib oma töötajatele edastada e-maile, näiteks töögraafikut või muud informatsiooni, siis peab ta seda tegema nii, et üks töötaja ei näe oma kaastöötaja e-maili aadressi (kui see on isikustatud või isiklik).

Näiteks kui e-maili saaja on See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. siis on see firma oma ja selle avalikustamine pole keelatud. Kui aga töötaja e-maili aadress on See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (nagu minul), siis see on isikustatud ja selle avaldamine pole lubatud ilma täiendava eraldiseisva nõusolekuta (nõusolek ei saa olla mõne töölepingu osa või sisekorra eeskirjade osa)

Parim viis on e-mailid panna kirjale kaasa reale SALAKOOPIA

Võta lahti oma e-mail ning alusta uue kirja loomist (Microsoft Office 365 ehk Office 2019)

001 email

Üleval on sakid nimedega Fail, Sõnum, Lisa - SUVANDID (vali SUVANDID)

002 email

Sakkuide all on nupud, Kujundid, Värvid ... SALAKOOPIA - vajuta seda, siis lülitub Salakoopia rida sisse lisaks Saatja, Adressaat, Koopiale!

Aadressaat pane mõni avalik e-mail - või siis enda e-mail, ning kõik töötajate või klientide või muude isikute e-mailid pane reale SALAKOOPIA

003 email

004 email

MÕNINGAD piirangud serverite teenuspakkujate poolt, mis on tegelikult tavalistele e-maili saatjatele "teadmata", sest need piirangud on tehtud "turvakaalutlustel", et ära hoida e-mailide massilist rünnakut

Paljud teenuspakkujad piiravad e-mailide kohalejõudmist, kui aadressaadis on rohkem kui 50 saajat!

Sellised kirjad "blokeeritakse" automaatselt ning ei saadeta isegi "kohaletometamatu" kohta vastukaja! Seega saaja ei saagi teada, et kiri, mida ta ootas ei jõuagi temani!

Paljud teenuspakkujad lubavad 1 tunnis korraga välja saata kuni 250 e-maili!

Sellised kirjad lähevad "postkastist" välja aga reaalselt ei jõua kuhugi, sest server blokeerib saatmise ära! Seega saatja ei saagi teada, et kirjad mida ta saatis, tegelikult kohale ei jõudnud!

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid

MÄRKSÕNAD