JUX

Print Friendly, PDF & Email

Vähemalt kord päevas, mõnikord ka sagedamini külastavad sinu kodulehti "robotid" ehk kodulehe lugejad, kes koguvad kogu sinu kodulehe teksti kokku ja lähtudes oma valemist moodustavad siis USALDUSVÄÄRSUSE JA POPULAARSUSE.

Kõige mõjuvam asjaolu on kodulehel kasutatav sõnastus.

 

HALB NÄIDE:

Me pakume teenust ja veame kliente üle Eesti.

Otsingumootorile leitavad märksõnad: pakume, teenust, veame, kliente, Eesti.

Kas sellisest kombinatsioonist oleks mõnele bussifirmale - kes oma bussidega veab kliente Eestis kasu?

HEA NÄIDE:

Tänase busside tellija suureks mureks on asjaolu, kus ta leiab internetist mitmeid erinevaid bussifirmade kodulehti, kuid bussifirmade saitidel puudub täpne selgitus, millised bussid neil on, kust busse tellida saab ja kuhu nende bussidega sõita saab?

Otsingumootorile leitavad märksõnad: bussi, tellija, bussitellija, bussi + tellija, bussi, bussifirma, bussifirmad, bussi + firma + tellija, bussid, buss, bussid, sõita

Äriliselt vajalik kombinatsioon: busside tellimine (osaline kattuvus), samas aga buss sõna on 11 kombinatsiooniga, ning bussifirma on 4 kombinatsiooni.

Mis on meie eesmärk. Klient, kes meie kodulehele tuleb - peab siin viibima võimalikult kaua, ning tegema mõistliku aja jooksul mõistliku koguse klikke, eriti hea, kui see klient satub siia mõnelt usaldusväärselt kodulehelt, kus olid samad teemad "kajastatud"

Klient peaks viibima kodulehel vähemalt 30 sekundit ja tegema vähemal 3 klikki. Klikke võib olla ka rohkem, kuid need peavad toimuma vähemalt 5 sekundilise intervalliga. Iga sait "peibutuspart" peab olema kliendile "põnev" ehk omama oskust klienti kinni hoida. Kui klient peaks saidilt välja minema, võiks ta seda teha mõne "usaldusväärse viite ehk kliki" kaudu.

 

Print Friendly, PDF & Email