JUX

Print Friendly, PDF & Email

ajalugu pildistamine

PILDISTAMINE KOOLIS

Juba koolis oli mul suur huvi pildistamise vastu. Ühel päeval õnnestuski kätte saada fotoaparaat SMENA 8M, ise ostsin ja kuna terve kool oli ilusaid klassiõdesid täis, sai nii mõnegagi õhtuti teha pikad jalutuskäigud et tema nooruslik ilu filmilinti saada. Tõsi, sellest oli ka kasu – sest täna on meil teada mõned klassiõed, kes just tänu minu tehtud fotodele said nii julgeks et teenivadki leiba modellidena!

Minu suur saladus muidugi seisnes selles, et ma sain oma klientidele pildid väga ruttu kätte toimetada, mul oli tollel ajal Saaremaal kahe fotolaboriga väike kokkulepe, et kui ma neile filmi toon – siis nad ilmutavad sealt pildid ära kohe!

PROFESIONAALNE PILDISTAMINE

Aastaid hiljem ostsin ma Tartumaal endale esimese digitaalse fotoaparaadi, milleks sai PENTAX ist DL. Loomulikult soovisin ma seda maksimaalselt kasutada, aga väga täpselt ei teadnudki.

Kui hommikul oma silmad lahti tegin, aknast välja vaatasin – olin ma veidi jahmunud, minu maja ees seisis mitu Politseiautot, võtsin ruttu oma uue fotoaparaadi välja ja läksin õue vaatama – mis toimub. Ühel koolil oli juubeli tähistamine, kohale tuli Eesti kõige tähtsam mees President Arnold Rüütel.

vip foto1

Loomulikult lasin ma oma näppudel nobedasti käia ja sai kohe suur fotoalbum, mis oli Presidenti visiidiga hõivatud. Enne kui eskkord lahkus, sokutasin kõik plaadid kiiresi ka plaadile ja andsin kellegi kätte, täpselt ei teagi, aga ju see õige inimene oli, sest hiljem võeti minuga ühendust, kiideti fotosid ja pandigi need presidenti kodulehele ülesse. Sain ka oma esimese pildistamise tasu!

mbl juxfoto

Print Friendly, PDF & Email