JUX MTÜ

Print Friendly, PDF & Email

1995 esimene ettevõte, raamatupidamine
Olin juba kaks aastat tegelenud arvutite parandamisega, kliente tuli kohale isegi Rootsist. Tõsi, vahepeal oli ka fotoaparaat ja sai kätt proovida pildistamises, kuid teenustega ei saanud väga kaugele minna - sest kui klientideks hakkasid olema firmad, siis jäeti mind uksetaha sest arvet ma neile esitada ei saanud.
Lõpuks ei jäänudki muud üle kui 1. mail 1995 astusin ma Kuressaare Maksuameti uksest sisse ja registreerisin ennast FIE-ks, ehk siis füüsilisest isikust ettevõtjaks.
Loomulikult mul polnud siis äriplaanist mitte mingid ettekujutust. Niipalju mul ikka tuttavaid oli, kes ütlesid et kassapõhine raamatupidamine tuleb lihtsalt arved ostud ja müügid kirja panna ja vasakule ning paremale laduda.
Kui olin juba aastakene olnud ettevõtja ja teenuseid pakkunud - saatis maksuamtnik mulle e-maili, et palume tulla raamatupidamise järelkontrolli. Võtsin oma kohvrikese pihku ja läksingi siis otse maksuametisse ja mul vedas - elasin nii lähedal et ametnik ei olnud veel mu kirja kirjutamist lõpetanud, kui ma uksetaga olin.
"Kas teil on raamatupidamine korras?" küsis ametnik.
"Jah" vastasin talle, ning panin oma puust pruuni värvi diplomaatkohvri lauale.

kohver

Ma nägin kuidas maksuametnik lõi mingile paberile templi peale - KONTROLLITUD!
Loomulikult oli mul kõik arved kohvris olemas. Kuid tõesti, nad olid seal nii nagu nad olema pidid, lihtsalt paberid järjest kohvrisse loobitud, ei mingisugust korda ega süsteemi. Siis tuligi hirm nahka ja tegin endale selgeks esimesed kassapõhised raamatupidamise reeglid.
Täna 2018 aastal pean juba kolmel ettevõttel online raamatupidamist, ning käin ja nõustan ka teisi ettevõtteid, kliente - ning aitan neil raamatupidamisega järjele jõuda, sest nii nagu oli minul kohver hunnik paberitega - on ka täna paljudel firmadel!

juxee200

Print Friendly, PDF & Email
mbl juxnet
mbl juxfoto
mbl juxcom
mbl nif
mbl eestireisibussid